University of Washington
UW
Last updated:
5/24/2024 11:44 am
Calendar
Reports
Facility Rentals
Sign In
More
×
Unknown type parameter
January
February
March
April
May
June
July
August
September
October
November
December
2022
2023
2024
2025
2026
2027
2028
2029
close
Today
June
2015
Month
Week
Day
List
Week
Day
List
Month
Take a tour
Get Updates
close
Done
By Group
+
More Filters
More Filters
By Location
+
By Department
+
Clear Filters
Advanced Filter
SUN
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
31
6:00a
Field #2 Maintenance - CLOSED
11:00a
Intramural Softball
11:00a
Recreational Badminton*
11:00a
Sigma Beta Rho Basketball Tournament
11:15a
Masters Swim
11:15a
Tennis - South 1
11:30a
Intramural Soccer
12:30p
Intramural Ultimate
1:00p
Triathlon Club Practice
4:00p
Chi Sigma Alpha
4:00p
Natya UW
4:00p
Women's Ultimate Club Practice
4:30p
Squash Club Practice
5:30p
Tennis - South 6
5:30p
UW DangeRAAS DAWGS
6:00p
Women's Lacrosse Club Practice
6:30p
Dub City Bhangra
6:30p
Women's Volleyball Club Practice
1
6:00a
Field #2 Maintenance - CLOSED
6:30a
AFROTC Training
6:45a
Hatha Flow
7:00a
Indoor Cycling
7:00a
TRX Training Session B
7:15a
Total Toning
7:30a
Ab Lab
7:30a
Boot Camp
8:00a
Iyengar Yoga
8:00a
TRX Training Session B
11:30a
Cardio Combo
11:30a
Lap Swim
12:00p
Hatha Flow
12:00p
RCSA North Campus Block Party
12:15p
Ab Lab
3:00p
Intramural Soccer
3:30p
Cardio Kickboxing
3:30p
Intramural Softball
3:30p
Intramural Softball
4:00p
Beginning Yoga
4:00p
Cardio Latin Dance
4:00p
Total Toning
4:45p
Hip Hop
5:00p
Circuit Training
5:00p
Indoor Cycling
5:15p
Cardio Dance
5:15p
Intramural Ultimate
5:15p
Slam & Swing
5:30p
Introduction to Meditation
5:30p
Masters Swim
5:30p
Vinyasa Flow
6:00p
Step Interval
6:15p
Cardio Dance
6:15p
Interval Training
6:40p
Judo Class
6:40p
Judo Club Practice
7:00p
Archery Club Practice
7:00p
Badminton Club Practice
7:00p
Hatha Flow
7:00p
Table Tennis Club Practice
7:00p
Tai Chi Class
7:00p
Tai Chi Club Practice
7:30p
Kung Fu Class
7:30p
Kung Fu Club Practice
7:30p
Total Toning
8:00p
Men's Ultimate Club Practice
8:00p
Women's Ultimate Club Practice
8:30p
UW Giddha
8:30p
Wushu Club Practice
8:45p
Boxing Club Practice
9:30p
Climbing Team Practice
9:30p
KSA Dance Team
2
6:00a
Field #2 Maintenance - CLOSED
6:30a
Indoor Cycling
6:45a
Hatha Flow
7:00a
Circuit Training
7:00a
Swim Conditioning
7:30a
Cardio Kickboxing
8:00a
Pilates Mat
8:00a
Vinyasa Flow
10:00a
Special Event
11:30a
Lap Swim
12:00p
Cardio Kickboxing
12:00p
Gentle Yoga
12:00p
Indoor Cycling
1:00p
Recreational Badminton
2:30p
Sigma Alpha Epsilon Feed the Lions Volleyball Tournament
3:00p
Intramural Soccer
3:30p
Cardio Kickboxing
3:30p
Hip Hop
3:30p
Intramural Softball
3:30p
Intramural Softball
3:45p
Hatha Flow
4:00p
Pilates Mat
4:15p
ABSolute Conditioning
4:30p
Total Toning
4:45p
Ab Lab
4:45p
Hip Hop
5:00p
Pilates Mat
5:15p
Intermediate Yoga
5:15p
Intramural Ultimate
5:30p
HIT (High Intensity Training)
5:30p
Handball - 9
5:30p
Indoor Cycling
5:30p
Introduction to Meditation
5:30p
Swim Conditioning
5:30p
TRX Training Session B
6:00p
Cardio Dance
6:00p
Indoor Tennis - Intermediate
6:30p
Handball - 9
6:30p
Tae Kwon Do Class
6:30p
Tae Kwon Do Club Practice
6:30p
Total Toning
6:45p
Ab Lab
6:45p
Vinyasa Flow
7:00p
Aikido Class
7:00p
Aikido Club Practice
7:00p
Shotokan Karate Class
7:00p
Shotokan Karate Club Practice
7:00p
Tennis Club Practice
7:00p
Triathlon Club Practice
7:30p
Cardio Kickboxing
8:00p
Men's Soccer Club Practice
8:00p
Tennis - South 1
8:15p
Vinyasa Flow
8:30p
Women's Ultimate Club Practice
9:00p
Kasama Dance
3
6:00a
Field #2 Maintenance - CLOSED
6:30a
NROTC Training
6:45a
Hatha Flow
7:00a
Indoor Cycling
7:00a
TRX Training Session B
7:15a
Total Toning
7:30a
Ab Lab
7:30a
Boot Camp
8:00a
Iyengar Yoga
8:00a
TRX Training Session B
11:30a
Cardio Combo
11:30a
Lap Swim
12:00p
Hatha Flow
12:15p
Ab Lab
2:30p
Sigma Alpha Epsilon Feed the Lions Volleyball Tournament
3:00p
Intramural Soccer
3:30p
Cardio Kickboxing
3:30p
Intramural Softball
3:30p
Intramural Softball
4:00p
Beginning Yoga
4:00p
Cardio Latin Dance
4:00p
Total Toning
4:45p
Hip Hop
5:00p
Circuit Training
5:00p
Climbing Club Meeting
5:00p
Indoor Cycling
5:15p
Cardio Dance
5:15p
Intramural Ultimate
5:15p
Slam & Swing
5:30p
Masters Swim
5:30p
Tennis - South 6
5:30p
Vinyasa Flow
6:00p
Step Interval
6:15p
Cardio Dance
6:15p
Interval Training
6:30p
Mindfulness
6:30p
Racquetball - 10
6:30p
Review Sessions SAAS Tutors
6:40p
Judo Class
6:40p
Judo Club Practice
7:00p
Archery Club Practice
7:00p
Hatha Flow
7:00p
Kendo Club Practice
7:00p
Tai Chi Class
7:00p
Tai Chi Club Practice
7:30p
Kung Fu Class
7:30p
Kung Fu Club Practice
7:30p
Total Toning
8:00p
Men's Ultimate Club Practice
8:00p
Women's Ultimate Club Meeting
8:30p
Dub City Bhangra
8:30p
Wushu Club Practice
8:45p
Boxing Club Practice
9:00p
Bollywood Kahaani
9:30p
Climbing Team Practice
9:30p
KSA Dance Team
4
6:00a
Field #2 Maintenance - CLOSED
6:30a
Indoor Cycling
6:45a
Hatha Flow
7:00a
Circuit Training
7:00a
Swim Conditioning
7:30a
Cardio Kickboxing
8:00a
Pilates Mat
8:00a
Vinyasa Flow
11:30a
Lap Swim
12:00p
Cardio Kickboxing
12:00p
Gentle Yoga
12:00p
Indoor Cycling
1:30p
SAAS Staff Meeting
2:30p
Sigma Alpha Epsilon Feed the Lions Volleyball Tournament
3:00p
Intramural Soccer
3:30p
Cardio Kickboxing
3:30p
Hip Hop
3:30p
Intramural Softball
3:30p
Intramural Softball
3:45p
Hatha Flow
4:00p
Pilates Mat
4:00p
Tennis Club Practice
4:15p
ABSolute Conditioning
4:15p
Tennis - South 2
4:30p
Total Toning
4:45p
Ab Lab
4:45p
Hip Hop
5:00p
Office of Research GenOM Project
5:00p
Pilates Mat
5:15p
Intermediate Yoga
5:15p
Intramural Ultimate
5:30p
Adaptive Yoga
5:30p
HIT (High Intensity Training)
5:30p
Handball - 9
5:30p
Indoor Cycling
5:30p
Squash - International 2
5:30p
Swim Conditioning
5:30p
TRX Training Session B
6:00p
Cardio Dance
6:00p
Indoor Tennis - Intermediate
6:30p
Handball - 9
6:30p
Review Sessions SAAS Tutors
6:30p
Tae Kwon Do Class
6:30p
Tae Kwon Do Club Practice
6:30p
Total Toning
6:45p
Ab Lab
6:45p
Vinyasa Flow
7:00p
Aikido Class
7:00p
Aikido Club Practice
7:00p
Badminton Club Practice
7:00p
Shotokan Karate Class
7:00p
Shotokan Karate Club Practice
7:00p
Table Tennis Club Practice
7:30p
Cardio Kickboxing
8:15p
Vinyasa Flow
8:30p
Boxing Club Practice
8:30p
Women's Ultimate Club Practice
9:00p
Kasama Dance
9:15p
UW Giddha
9:30p
Climbing Team Practice
5
6:00a
Field #2 Maintenance - CLOSED
6:30a
AFROTC Training
7:00a
Aqua Zumba
7:00a
Indoor Cycling
7:00a
TRX Training Session B
7:15a
Total Toning
8:00a
Iyengar Yoga
8:00a
TRX Training Session B
10:00a
WBB Practice
11:30a
Lap Swim
12:00p
Hatha Flow
1:00p
Recreational Badminton
1:30p
Jumpstart Leadership Corps Field Day for Volunteers
2:00p
IMA Field #1 - East Grass
3:00p
Intramural Soccer
3:00p
Tennis - South 4
3:30p
FIT Training
3:30p
FIT Training
3:30p
Intramural Softball
3:30p
Intramural Softball
3:30p
Wushu Club Practice
5:15p
FIT practice 5:30-7:45pm
5:15p
Intramural Ultimate
5:30p
FIT Training
5:30p
Judo Club Practice
5:30p
Masters Swim
6:00p
Friday Night Archery Shoot
6:30p
Friday Night Roller Skating
7:00p
Kendo Club Practice
6
6:00a
Field #2 Maintenance - CLOSED
7:00a
Crew Starting 8 Photoshoot
9:00a
Recreational Badminton*
10:00a
Bollywood Kahaani
10:00a
Cardio Ballet
10:00a
Men's Ultimate Club Practice
10:00a
WBB Practice
10:00a
Women's Soccer Club Practice
11:00a
Historical Fencing Club
11:00a
KSA Dance Team
4:00p
Natya UW
7:00p
Recreational Badminton*
7
6:00a
Field #2 Maintenance - CLOSED
11:00a
Intramural Softball
11:00a
Recreational Badminton*
11:15a
Masters Swim
11:15a
Tennis - South 2
4:00p
Chi Sigma Alpha
4:00p
Natya UW
5:30p
Tennis - South 6
5:30p
UW DangeRAAS DAWGS
8
6:00a
Field #2 Maintenance - CLOSED
7:30a
Coaches Education Meeting
11:15a
Tennis - South 2
11:15a
Tennis - South 6
12:30p
Tennis - South 6
5:00p
SAAS Final Review Sessions
5:15p
FIT Demo Class
7:00p
fitness instructor practice
9
6:00a
Field #2 Maintenance - CLOSED
1:00p
Recreational Badminton
3:15p
FIT Demo Classes
5:00p
SAAS Final Review Sessions
5:30p
Handball - 9
5:30p
Tennis - South 2
6:00p
Indoor Tennis - Intermediate
6:30p
Handball - 9
6:45p
Tennis - South 5
8:00p
Tennis - South 1
10
6:00a
Field #2 Maintenance - CLOSED
5:30p
Tennis - South 1
5:30p
Tennis - South 4
6:30p
Review Sessions SAAS Tutors
6:45p
Tennis - South 2
11
6:00a
Field #2 Maintenance - CLOSED
1:30p
SAAS Staff Meeting
5:00p
FIT Demos
5:30p
Handball - 9
5:30p
Tennis - South 1
5:30p
Tennis - South 6
6:30p
Handball - 9
8:00p
Tennis - South 3
12
6:00a
Field #2 Maintenance - CLOSED
1:00p
Recreational Badminton
13
Student Regent Luncheon
6:00a
Field #2 Maintenance - CLOSED
14
6:00a
Field #2 Maintenance - CLOSED
10:00a
Mike Clark - Fundraiser
10:00a
Seattle Reign FC
15
6:00a
Carpet Install
6:00a
Field #2 Maintenance - CLOSED
3:50p
Kung Fu/Tai Chi Club Practice
6:45p
Tennis - South 4
16
5:00a
Tennis - North 08
6:00a
Carpet Install
6:00a
Field #2 Maintenance - CLOSED
3:00p
Tennis - North 08
5:30p
Handball - 9
6:30p
Handball - 9
8:00p
Women's Ultimate Club Practice
17
6:00a
Field #2 Maintenance - CLOSED
3:50p
Kung Fu/Tai Chi Club Practice
5:30p
Tennis - North 08
5:30p
Tennis - South 2
5:30p
Tennis - South 6
18
6:00a
Field #2 Maintenance - CLOSED
1:30p
SAAS Staff Meeting
5:30p
Handball - 9
5:30p
Tennis - South 2
6:30p
Handball - 9
6:45p
Tennis - South 1
8:00p
Women's Ultimate Club Practice
19
6:00a
Field #2 Maintenance - CLOSED
20
6:00a
Field #2 Maintenance - CLOSED
21
6:00a
Field #2 Maintenance - CLOSED
8:00a
UW Football Camp
1:30p
GameBreaker Boys Lacrosse Camp I
3:30p
Women's Ultimate Club Practice
4:00p
CEDAR event
6:00p
GameBreaker Boys Lacrosse Camp I
22
8:00a
Summer Day Camp
9:00a
GameBreaker Boys Lacrosse Camp I
9:30a
Romar Basketball Camp
11:30a
Lap Swim
1:30p
GameBreaker Boys Lacrosse Camp I
1:45p
Romar Basketball Camp
3:50p
Kung Fu/Tai Chi Club Practice
6:00p
GameBreaker Boys Lacrosse Camp I
6:30p
Badminton
6:30p
Judo Club Practice
6:45p
Tennis - South 4
7:00p
Archery Club Practice
7:00p
Masters Swim
7:00p
Table Tennis Club Practice
8:00p
Men's Ultimate Club Practice
8:00p
Women's Ultimate Club Practice
23
8:00a
Summer Day Camp
9:00a
GameBreaker Boys Lacrosse Camp I
9:30a
Romar Basketball Camp
10:00a
UW Men's Tennis Camp
11:15a
Tennis - North 08
11:30a
Lap Swim
1:15p
UW Men's Tennis Camp
1:30p
GameBreaker Boys Lacrosse Camp I
1:45p
Romar Basketball Camp
4:00p
Officials Orientation
4:15p
Tennis - South 6
5:00p
Tennis Club Practice
5:30p
Handball - 9
5:30p
Tennis - South 2
5:30p
Tennis - South 6
6:00p
GameBreaker Boys Lacrosse Camp I
6:30p
Handball - 9
6:30p
Shotokan Karate Club Practice
6:30p
Tae Kwon Do Club Practice
7:00p
Aikido Club Practice
7:00p
Triathlon Club Practice
8:00p
Men's Ultimate Club Practice
24
8:00a
Summer Day Camp
9:00a
GameBreaker Boys Lacrosse Camp I
9:30a
Romar Basketball Camp
10:00a
UW Men's Tennis Camp
11:30a
Lap Swim
1:15p
UW Men's Tennis Camp
1:45p
Romar Basketball Camp
3:30p
SB Officials Training
3:50p
Kung Fu/Tai Chi Club Practice
6:30p
Judo Club Practice
6:45p
Tennis - South 4
7:00p
Archery Club Practice
7:00p
Kendo Club Practice
7:00p
Masters Swim
7:00p
Wushu Club Practice
8:00p
Men's Ultimate Club Practice
25
8:00a
Summer Day Camp
9:30a
Romar Basketball Camp
10:00a
UW Baseball Team Camp
10:00a
UW Men's Tennis Camp
11:30a
Lap Swim
1:15p
UW Men's Tennis Camp
1:45p
Romar Basketball Camp
3:00p
Soccer Officials Training
5:00p
Tennis Club Practice
5:30p
Handball - 9
6:30p
Badminton
6:30p
Handball - 9
6:30p
Shotokan Karate Club Practice
6:30p
Tae Kwon Do Club Practice
6:45p
Tennis - South 1
7:00p
Aikido Club Practice
7:00p
Table Tennis Club Practice
7:00p
Triathlon Club Practice
8:00p
Tennis - South 1
8:00p
Women's Ultimate Club Practice
26
8:00a
Summer Day Camp
9:00a
Special Event
10:00a
UW Men's Tennis Camp
11:30a
Lap Swim
1:15p
UW Men's Tennis Camp
5:30p
Friday Night Archery (begins at 6:00pm)
5:30p
Judo Club Practice
5:30p
Masters Swim
5:30p
Tennis - South 6
6:30p
Friday Night Rollerskating (begins at 7pm)
7:00p
Kendo Club Practice
27
10:00a
Men's Ultimate Club Practice
1:00p
UW GenOM Project
3:00p
Archery Club Practice
4:00p
Badminton Club Practice
28
2:00p
UW Baseball Team Camp
2:00p
Women's Ultimate Club Practice
29
6:00a
Field #2 Maintenance - CLOSED
6:45a
Vinyasa Flow
7:00a
Indoor Cycling
7:00a
TRX Training
7:30a
Boot Camp
7:30a
Cardio Kickboxing
8:00a
RSP Beginner Tennis
8:00a
Summer Day Camp
11:30a
Lap Swim
12:00p
Hatha Flow
3:00p
UW Baseball Camp
3:50p
Kung Fu/Tai Chi Club Practice
4:00p
Beginning Swim Class
4:00p
Vinyasa Flow
4:30p
Intramural Ultimate
4:30p
RSP Advanced/Beginner Tennis
4:30p
Total Toning
4:45p
Adv. Beginning Swim Class
4:45p
Cardio Kickboxing
4:45p
Intramural Softball
5:15p
TRX Training
5:30p
Circuit Training
5:30p
Hatha Flow
5:30p
Indoor Cycling
5:30p
RSP Advanced Tennis
5:30p
Squash - International 1
5:30p
Swim Conditioning
5:30p
Tennis - South 4
6:00p
Cardio Dance
6:30p
Badminton
6:30p
Judo Club Practice
7:00p
Archery Club Practice
7:00p
Masters Swim
7:00p
Table Tennis Club Practice
8:00p
Men's Ultimate Club Practice
30
6:00a
Field #2 Maintenance - CLOSED
7:00a
Circuit Training
8:00a
Pilates Mat
8:00a
RSP Beginner Tennis
8:00a
Summer Day Camp
11:30a
Lap Swim
3:00p
UW Baseball Camp
4:00p
Beginning Yoga
4:15p
Beginning Swimming
4:15p
Hip Hop
4:30p
Intramural Soccer
4:30p
RSP Advanced/Beginner Tennis
4:30p
Total Toning
4:45p
Ab Lab
4:45p
Intramural Softball
5:00p
Adv. Beginning Swimming
5:00p
Tennis Club Practice
5:30p
Beginning Weight Training
5:30p
Cardio Latin Dance
5:30p
HIT
5:30p
Handball - 9
5:30p
RSP Advanced Tennis
5:30p
Tennis - South 6
5:30p
Vinyasa Flow
5:50p
Intermediate Swimming
6:30p
Handball - 9
6:30p
Shotokan Karate Club Practice
6:30p
Tae Kwon Do Club Practice
6:45p
Tennis - South 1
7:00p
Aikido Club Practice
7:00p
Triathlon Club Practice
8:00p
Men's Ultimate Club Practice
1
6:00a
Field #2 Maintenance - CLOSED
6:45a
Vinyasa Flow
7:00a
Indoor Cycling
7:00a
TRX Training
7:30a
Boot Camp
7:30a
Cardio Kickboxing
8:00a
RSP Beginner Tennis
8:00a
Summer Day Camp
11:00a
Tennis - South 1
11:30a
Lap Swim
12:00p
Hatha Flow
12:30p
Racquetball - 3
3:50p
Kung Fu/Tai Chi Club Practice
4:00p
Beginning Swim Class
4:00p
Vinyasa Flow
4:30p
Intramural Soccer
4:30p
RSP Advanced/Beginner Tennis
4:30p
Total Toning
4:45p
Adv. Beginning Swim Class
4:45p
Cardio Kickboxing
4:45p
Intramural Softball
5:15p
TRX Training
5:30p
Circuit Training
5:30p
Hatha Flow
5:30p
Indoor Cycling
5:30p
RSP Advanced Tennis
5:30p
Swim Conditioning
5:30p
Tennis - South 6
6:00p
Cardio Dance
6:30p
Judo Club Practice
7:00p
Archery Club Practice
7:00p
Kendo Club Practice
7:00p
Masters Swim
7:00p
Wushu Club Practice
8:00p
Men's Ultimate Club Practice
8:00p
Tennis - South 1
2
6:00a
Field #2 Maintenance - CLOSED
7:00a
Circuit Training
8:00a
Burke Museum Archeology Dig
8:00a
Pilates Mat
8:00a
RSP Beginner Tennis
8:00a
Summer Day Camp
11:30a
Lap Swim
4:00p
Beginning Yoga
4:15p
Beginning Swimming
4:15p
Hip Hop
4:30p
Intramural Ultimate
4:30p
RSP Advanced/Beginner Tennis
4:30p
Total Toning
4:45p
Ab Lab
4:45p
Intramural Softball
5:00p
Adv. Beginning Swimming
5:00p
Tennis Club Practice
5:30p
Beginning Weight Training
5:30p
Cardio Latin Dance
5:30p
HIT
5:30p
Handball - 9
5:30p
RSP Advanced Tennis
5:30p
Tennis - South 4
5:30p
Vinyasa Flow
5:50p
Intermediate Swimming
6:30p
Badminton
6:30p
Handball - 9
6:30p
Shotokan Karate Club Practice
6:30p
Tae Kwon Do Club Practice
6:45p
Tennis - South 1
7:00p
Aikido Club Practice
7:00p
Table Tennis Club Practice
7:00p
Triathlon Club Practice
8:00p
Women's Ultimate Club Practice
3
6:00a
Field #2 Maintenance - CLOSED
7:00a
TRX Training
8:00a
Summer Day Camp
11:30a
Lap Swim
12:00p
Hatha Flow
5:30p
Friday Night Archery (begins at 6:00pm)
5:30p
Judo Club Practice
5:30p
Masters Swim
6:30p
Friday Night Rollerskating (begins at 7pm)
7:00p
Kendo Club Practice
4
6:00a
Field #2 Maintenance - CLOSED
10:00a
Men's Ultimate Club Practice
3:00p
Archery Club Practice
4:00p
Badminton Club Practice